Продължете към съдържанието

Ученици събраха 1,8 тона отпадъци в кампания за разделно събиране и получиха стойки за велосипеди

Ученици от поморийските училища – СУ „Иван Вазов“ и ОУ „Христо Ботев“ се включиха активно в кампании за разделно събиране на отпадъци, организирани по проект „Холистичен подход за управление на отпадъците в прехода към кръгова икономика“, съфинансиран от Програма LIFE на Европейския съюз. Дейността бе насочен към насърчаване на екологичното образование и устойчивото поведение сред децата и младите хора. В рамките на инициативата бяха събрани общо 1,8 тона отпадъци в жълти чували, предназначени за разделно събиране на хартия, пластмаса и метал.

Като признание за активното участие и отговорното отношение към опазването на околната среда, училищата получиха подарък – стойки за велосипеди, които ще насърчат учениците към по-екологичен и здравословен начин на придвижване.

В рамките на проекта учениците от начален етап получиха и информационната книжка „Намали, използвай повторно, събирай разделно!“. Чрез достъпно и интересно съдържание изданието запознава децата с важността на разделното събиране, повторната употреба и намаляването на отпадъците в ежедневието.